Karanfil Yağı (Scidic Oleum)

Karanfil tıbbi alanda kullanılan bir bitki türüdür. Ağaçlarını dökmeyen bir ağaçtır. Çok eski zamanlardan beri sağlık alanında kullanılmaktadır. İçerisinde bol miktarda A ve C vitamini bulunmaktadır. Kalsiyum, demir, fosfor , sodyum , potasyum gibi mineraller bakımından zengindir. Ayrıca aroması sayesinde parfüm üretiminde de tercih edilmektedir.

Antiseptik özelliği sayesinde yara tedavisi, diş problemleri, mantar ve yaralanmalarında tedavisinde aktif olarak kullanılmaktadır. Kuruyan saçların beslenmesi ve kırılarak yıpranmasının önlenmesi için de karanfil yağına sıkça başvurulmaktadır. Kepekli saçların kepekten arındırılması içinde bu yağ kullanılmaktadır.

Burun tıkanıklıklarının doğal bir şekilde açılmasında da bu yağ tercih edilmektedir.

Karanfil yağının Anuflex içerisinde yer almasının en büyük sebebi içeriğinde bulunan euginol sayesinde uyuşturma özelliğine sahip olmasıdır. Lokal olarak sürüldüğünde bölgede uyuşma sağlayacaktır. Bu sayede dışkılama esnasında yaşanan acı azaltılmış veyahut yok olmuş olacaktır. Ürünün dışkılama öncesinde lokal olarak kullanılması uyuşma ve rahatlama sağlar. Bu sayede dışkılama işleminde yaşanan acı azaltılmış veya ortadan kaldırılmış olur. Makat çatlağı küçük bir cilt lezyonu olmasına karşın oldukça şiddetli acıya neden olmaktadır.

Fissür için üretilmiş diğer krem ve pomadlar kullanılırken ek olarak uyuşma sağlanması için anestol krem kullanılması gerekmektedir. Ancak anuflex merhemde bulunan karanfil yağı sayesinde ek olarak bir ürün daha kullanılmasına gerek kalmaz. Karanfil yağı sayesinde lokal olarak uyuşma sağlanır. Uyuşturucu özelliği sayesinde kas ağrılarında da lokal olarak bu yağın kullanımı tercih edilmektedir.

Anuflex - Bitkisel Makat Çatlağı Tedavisi © 2018