Aynı Sefa Yağı ( Calendula Oleum)

Papatyaya benzeyen bir çiçek türüdür. Cilt sağlığı alanında kullanılan bir çiçektir. Bu çiçekten elde edilen yağın pek çok faydaları bulunmaktadır. Ağızdan alınması tavsiye edilmeyen aynı safa yağı lokal olarak uygulanmaktadır. Lokal olarak uygulandığından uygulanan alanda rahatlama ve gevşeme sağlamaktadır.

Ayrıca mantar sorunlarında, yüksek karaciğer enzimi problemlerinde, damar iltihabı problemlerinde de etkili bir şekilde kullanılmaktadır. Bunlara ek olarak yara iyileştirme hızı yüksektir ve kanamayı durdurma etkisi de bulunmaktadır. Cildi dış etkilere koruması ve nemli tutması sayesinde cilt bakımı alanında da kullanılan bitkisel bir yağdır.

Vücudumuza oluşan kesikler, yaralar ve çatlaklar normal şartlarda kendiliğinden iyileşir. Lokal olarak kullanılan ürünler ise iyileşmeyi hızlandırmaya yöneliktir. Ama maalesef ki fissür de bir yara olmasına rağmen bulunduğu bölge yüzünden kendiliğinden iyileşme ihtimali yoktur. Makat bölgesindeki kaslar devamlı olarak kasıldığı için yaranın iyileşmesi engellenmektedir. Aynı safa yağı sağladığı gevşeme ve rahatlama sayesinde kasların istemsiz olarak kasılmasını engeller. Bu sayede oluşan lezyonun kendisini toparlaması için uygun ortam oluşmuş olmaktadır. Yara iyileştirme, cildi dış etkilere karşı koruma ve nemli tutma özellikleri sayesinde de yaranın hızla iyileşmesine katkı sağlar.

Fissür özellikle kabızlık durumunda dışkılama esnasında sert dışkının makat dokusuna zarar vermesine bağlı olarak gelişen bir sorundur. Sertleşen dışkı lezyon oluşan bölgeden geçerken kanamaya neden olabilir. Aynı safa yağının kanama durdurma etkisi sayesinde oluşan kanamalar durdurulabilir.

Anuflex - Bitkisel Makat Çatlağı Tedavisi © 2018