Anuflex Nedir?

Anuflex proktoloji uzmanlarının görüşleri doğrultusunda fitoterapistlerin oluşturduğu formül doğrultusunda tamamı bitkisel aktiflerle oluşturulmuş merhem yapısında bir üründür.

Alüminyum tüpte 30 gr olarak sunulmaktadır. Tüp tam kapalı olup ucu delininceye kadar bozulmadan saklanabilir. Kullanım için delindikten sonraki iki sene boyunca etkisini korur ve güvenle kullanılabilir. Merhemin kurumaması için kullandıktan sonra kapatılmalıdır.

Kullanım Alanları
Basur şişmesi, makatta çatlak gibi sorunlarda acı ve ağrıyı azaltmak amacıyla kullanılır. Kullanım süresince ılık su oturma banyosu rahatlatıcı etkisini artıracaktır, yine bu dönemde kabızlığın engellenmesi gerekir.

Kullanım Şekli
Dışkılamadan birkaç dakika önce ve birkaç dakika sonra nohut tanesi kadar merhem anüsün içine sürülmelidir. Basur şişmesi durumunda şişliğin üstüne sürülür.

Yan Etkileri
Bitkisel içeriği sayesinde herhangi bir yan etki yapması beklenmez ancak içeriğindeki bitkilere karşı kişisel hassasiyet yani alerji olması durumunda kullanıma son verilmelidir.

İçeriği;
Aynısafa yağı (Calendula Officinalis Flower Oil), Karanfil yağı (Eugenia Caryophyllus Bud Oil), at kestanesi özü (Aesculus Chinensis Extract), Mayıs papatyası yağı (Matricaria Recutita Flower Oil), meyan kökü extraktı (Glycyrrhiza Glabra Root Extract), sarı kantaron yağı (Hypericum Perforatum Oil) adlı bitkilerin aktif özleri ve Menthol, Allantoin, Phenoxy ethanol, Panthenol Paraffinum Liquidum, Ceteareth-12, Petrolatum, Ethylhexyl glycerin, Lanolin, Cetearyl Alcohol, Boric Acid, ZincOxide, Aqua adlı yardımcı, taşıyıcı ve dolgu maddelerinden oluşmaktadır.

Ruhsat Sahibi
Defnil Pharma İlaç Ve Kozmetik Sanayi Ticaret Limited Şirketi
Akşemsettin Mah. Saygılı Sk. No: 2/1 Sultanbeyli/ İSTANBUL

Üretici firma ve Üretim Yeri
Beka İlaç, Kimya Sanayi Tic. Ltd. Şti.
Akşemsettin Mahallesi Saygılı Sok. No: 2/1 Sultanbeyli/İSTANBUL

9 Yorumlar

Soru Sor
 1. bu ilacı günde kaç defa kullanacağım bir de ne kadar süre kullanmak gerekir
  Uzman
  Tuvalet öncesi ve sonrası kullanılmalıdır.Şikayetiniz düzelince bırakabilirsiniz.

 2. 32 aylık kızımda makat catlak mevcut. 3 yaş altına kullanılmamalı uyarısı mevcut. Çok zor durumdayım başka ilaçlardan hiç fayda görmedim. Kullanırsan ne gibi yan etkileri mevcut?

  1. Merhaba İclal hanım. Mercimek tanesi kadar kullanabilirsiniz.

 3. merhaba 1 seneden beri kan sulandırıcı xeralto adında ilaç kullanıyorum.Makat çatlağım mevcut hiçbir kremden fayda göremedim, bu kremi kullanmamın bir sakıncası var mıdır ?
  Uzman
  Kullanabilirsiniz, hiçbir sakıncası yok. Anuflex bu güne kadar kullandıklarınızdan farklıdır, daha iyi cevap almanız beklenir.

 4. Anuflex’i üç gündür kullanıyorum makatımda yanma ve zonklama başladı bana dokunmuş olabilrmi?
  Uzman
  Hayır tam tersi rahatlamanız beklenir,kabızlık ,ıkınma ve tuvalette uzun kalma sorunlarınız var mı?

 5. Bende aldım iyi gibi yeni başladım.Ama bir sorum olacak kullanıpta fissürden kurtulanlar var mı acaba.Lütfen yazarmısınız.
  Uzman
  Talimatlara uygun şekilde uygular,beslenme ve tuvalet alışkanlıklarınızı düzenlerseniz eğer fissürünüz kronkleşmemişse tedavi edicidir,cevap alırsınız.

 6. 2017 yılının ekim ayında apandist ameliyatı oldum. ameliyat olduktan 3 4 gün sonra şiddetli kabızlık problemi yaşadım.. o zamandan beri bu hastalığı çekiyorum.. beslenmeme çok dikkat edip seyahate çıkmazsam yaşadığım semptomlar dayanılabilir sınırlar içerisinde kalıyordu. ancak işim dolayısıyla özellikle seyahat ettiğim zamanlar tuvalet ve sonrası işkence haline geliyordu. bu merhemi geçen ay (mart 2019) da satın aldım. sürülünce bölgeyi uyuşturuyor ve kayganlık sağlıyor.. iki günlük bir seyahatim oldu ve eski yaşadığım sorunları yaşamadım.. botox ile tedavi seçeneğini değerlendiriyordum ancak merhem aynı etkileri göstermeye devam ederse başkaca tedaviye gerek kalmayabilir.. önümüzdeki günlerde yaklaşık 8 10 gün sürecek bir seyahate çıkmayı planlıyorum.. dönünce kısmet olursa yine değerlendirmemi yazacağım.
  Uzman
  Seyahat kabızlığa neden olup şikayetinizi artırabilir dikkatli olun.

  1. Daha önceki yorumumda bir seyahate çıkacağımı ve dönüşte değerlendirmemi yazacağımı belirtmiştim… 20 nisan 02 mayıs arası seyahatte idim.. daha önce benim için seyahatler çok sıkıntılı geçerken bu defa bir sorun yaşamadım.. üstelik bir kez kabız oldum.. artık her hangi başkaca bir tedavi düşünmüyorum.. yaşadığım tek sorun ise şuydu.. sehahate aracımla çıktığım için buzdolabında değil aracımda bulundurmak durumunda kaldım. bu nedenle sıcaklıktan dolayı krem formunu kaybedip sıvılaştı.. haliyle de tatbik etmek güç oldu..
   Uzman
   Yeni üretimimizde Dolgu maddesinde değişikliğe gittik, yaşadığını küçük sorunu da düzelttik.

 7. anestol kullandım bir ara ama özellikle tuvalet sırasında ağrımı hafifletemedi…Anrecta, fito ve hametan ile birlikte kullanılabilir mi?
  Uzman
  Öncelikle hastalığınızın teşhisi için muayene olmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anuflex - Bitkisel Makat Çatlağı Tedavisi © 2018